O akcji

Program Upowszechniania Idei Transplantacji będzie realizowany w latach 2014-2016 i jest współfinansowany ze środków m. st. Warszawy. Działania podejmowane w ramach Programu mają na celu zwiększenie poparcia społecznego dla transplantacji narządów i promocję transplantologii wśród młodszego pokolenia mieszkańców m. st. Warszawy. Odbiorcami Programu, w ramach którego powstała broszura edukacyjna ze słuchowiskami są uczniowie klas I-III warszawskich szkół podstawowych; pośrednio odbiorcami programu są również rodziny i najbliższe otoczenie.

 

Program kierowany jest do wszystkich szkół podstawowych, działających na terenie m.st. Warszawy, w szczególności do uczniów klas I-III. Ważne jest, aby poparcie dla transplantacji i świadomość zdrowotną kształtować już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się poprzez zabawę, dlatego też najatrakcyjniejszą formą dotarcia do tej grupy społecznej będzie zorganizowanie konkursu plastycznego opartego na rozmowach o transplantacji podczas zajęć zorganizowanych w szkołach oraz wysłuchaniu płyt CD ze słuchowiskami radiowymi o tematyce transplantacyjnej, przygotowanymi specjalnie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Więcej informacji o akcji oraz prowadzonym konkursie plastycznym dla uczniów klas I-III znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy również do odsłuchania słuchowisk o tematyce transplantacyjnej, przygotowanych specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. Słuchowiska dla dzieci znajdują sie tutaj.

Newsletter

Zapisz się


Prowadzone przez nas działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia sponsoruje firma
Roche Polska