Akcja "Drugie Życie"

Akcję informacyjną „Drugie życie” organizuje Fresenius Medical Care Polska wspierana przez Polską Unię Medycyny Transplantacyjnej, Polską Federację Pacjentów „Dialtransplant” oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych. Jednym z inicjatorów kampanii jest Hubert Sokołowski, uczeń III klasy XIX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Kampania skierowana jest do uczniów poznańskich szkół ponadgimnazjalnych – liceów, techników i szkół zawodowych. „Najważniejsze jest dla nas to, by młodzi ludzie przestali patrzeć na transplantologię jak na coś ekstremalnego, a zauważyli, że w XXI wieku to normalna metoda leczenia. Chcemy, by dzięki kampanii uświadomili sobie, jak wiele i jak małym nakładem pracy mogą zrobić, by pomóc całej rzeszy ludzi czekających na przeszczepy” - mówi Grażyna Horowitz, koordynator akcji „Drugie życie”.

Jednym z najważniejszych elementów kampanii będzie popularyzacja oświadczeń woli, które są formalnym potwierdzeniem zgody na wykorzystanie organów w wypadku nagłej śmierci. „Będziemy rozdawać oświadczenia oraz namawiać młodzież do ich wypełniania i noszenia przy sobie. Każdy, kto posiada ten dokument, jest w pewien sposób ambasadorem naszej akcji - daje świadectwo swojej odpowiedzialności za zdrowie i życie tysięcy chorych” - mówi dr Maciej Głyda z Oddziału Transplantologii i Chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Organizatorzy kampanii „Drugie życie” zaproszą do udziału w akcji dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w Poznaniu listownie. Wsparcia merytorycznego kampanii udzielą poznańscy lekarze transplantolodzy. Zgłoszenia będą przyjmowane poprzez stronę internetową
www.drugiezycie.org.pl „Naszą intencją jest, by młodzi ludzie sami organizowali w szkołach kampanie informacyjne. My wesprzemy ich niezbędnymi materiałami, a w maju, po zakończeniu akcji wyróżnimy najbardziej aktywne i kreatywne zespoły” - tłumaczy Grażyna Horowitz.

źródło: www.drugiezycie.org.pl (forum interentowe)

Z wyrazami szacunku, redakcja PFP Dialtransplant.

Dariusz Chmiel / , tel. 0721 720 720

 

Newsletter

Zapisz się


Prowadzone przez nas działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia sponsoruje firma
Roche Polska