Warsztaty aktywności fizycznej

Warsztaty, realizowane były w ramach programu „Akademia Pacjenta”, miały na celu poprawę jakości życia pacjentów dializowanych poprzez edukację personelu medycznego w w/w zakresie. Projekt wpisał się w działania Federacji, mające na celu podnoszenie społecznej świadomości na temat przewlekłej choroby nerek.

Warsztaty z zakresu rehabilitacji w ramach projektu „Akademia Pacjenta” odbyły się 3 i 4 września, w trakcie obchodów IX Krakowskich Dni Dializoterapii, ogólnopolskiego spotkania lekarzy, pielęgniarek, dietetyczek i techników dializacyjnych, które są konferencją szkoleniową Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.

3 września 2010 – warsztaty dla lekarzy i rehabilitantów

W dniu 3 września 2010 roku odbyły się pierwsze z planowanych warsztatów dla lekarzy i rehabilitantów, w których udział wzięli przedstawiciele sekcji nefrologicznej. Warsztaty prowadzili prof. Olgierd Smoleński, od kilkudziesięciu lat związany z rehabilitacją i nefrologią, pomysłodawca i inicjator Krakowskich Dni Dializoterapii oraz dr Katarzyna Chojak-Fijałka, specjalistka z zakresu rehabilitacji osób dializowanych, współautorka poradnika dotyczącego rehabilitacji ruchowej w trakcie zabiegu dializami. W warsztatach udział wzięło 6 lekarzy, 4 rehabilitantów oraz 5 pielęgniarek.

4 września 2010 – warsztaty dla pielęgniarek

4 września 2010 roku odbyły się warsztaty dla pielęgniarek w których udział wzięło 4 lekarzy, 6 rehabilitantów i 18 pielęgniarek

Szkolenia trwały łącznie 8 godzin, wzięło w nich udział łącznie 43 osoby.

Koordynatorem projektu był mgr Dariusz Chmiel.

Z poważaniem, Redakcja PFPD.

 

 

 

Newsletter

Zapisz się


Prowadzone przez nas działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia sponsoruje firma
Roche Polska