9. Bieg Po Nowe Życie - gwiazdy promują transplantologię!

17 września w ogrodach Łazienek Królewskich miała miejsce 9 edycja PZU Biegu po Nowe Życie, który jest największą w Polsce społeczną inicjatywą wspierającą transplantologię oraz promującą zwiększenie świadomości społecznej w kwestii przekazywania narządów.

Udział w wydarzeniu wzięło mnóstwo gwiazd i sportowców oraz osoby z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, które same otrzymały w ramach przeszczepu narząd. Nie zabrakło również gwiazd BlogStara – Olgierd Łukaszewicz, Anna Gzyra-Augustynowicz i Krzysztof Wieszczek pobiegli w Biegu po Nowe Życie, by okazać wsparcie i swoją obecnością promować ideę świadomego dawstwa narządów.

Sportowej rywalizacji gwiazd towarzyszyła tego dnia próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii „największa lekcja nordic walking”, w której wzięło udział 1660 osób. Na scenie członkowie Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking pokazywali zgromadzonym tłumnie w Łazienkach Królewskich Warszawiakom, jak prawidłowo maszerować z kijami. Rekord został pobity! A wszystko to w służbie szlachetnej idei, czyli edukacji społeczeństwa w kwestii transplantologii.

 

Żródło: http://zblogowani.pl/wpis/7786392/9-bieg-po-nowe-zycie-gwiazdy-promuja-transplantologie

Newsletter

Zapisz się


Prowadzone przez nas działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia sponsoruje firma
Roche Polska