Pobiegną, żeby pomóc osobom po transplantacji

"Fitness dla serca" to ogólnopolska akcja charytatywna, z której cały dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Akcja została zapoczątkowana przez Sport Club w Szałszy, wiosce leżącej w powiecie tarnogórskim. Celem jest promowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, ale nie tylko. Jednego dnia osoby, które mają dość sił i energii poświęcają swój czas na aktywność sportową, która ma swoją wymierną, finansową wartość - informuje Gazeta Wyborcza, która patronuje tej akcji.

Tym razem można pomóc dzieciom i młodzieży po transplantacji narządów. O tej samej porze, pod hasłem "Fitness dla serca", odbędą się biegi w wielu miejscach w Polsce: we wspomnianej już Szałszy, Knurowie, Raciborzu, ale i Zielonej Górze, Pabianicach i Żyrardowie.

Biegacze ruszą na trasę o godzinie 11. Wpisowe to 30 zł, a na mecie będzie czekał na uczestników medal, ale przede wszystkim wielka wdzięczność podopiecznych Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeszczepiono dotąd ponad 1000 serc i ponad 100 płuc. Obecnie w Polsce oczekuje na przeszczep płuc około 50 osób. Na serce czeka ponad 300 potrzebujących.

Szczegóły dotyczące akcji - na stronie fitnessdlaserca.pl

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Autor: PAP/Rynek Zdrowia   14 października 2016

http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Pobiegna-zeby-pomoc-osobom-po-transplantacji,166558,10.html

 

Newsletter

Zapisz się


Prowadzone przez nas działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia sponsoruje firma
Roche Polska